• Deň mlieka / 3.deň farebného týždňa

Mlieko a mliečne výrobky sú dôležitou súčasťou potravy – prispievajú k rastu a vývoju detí a pomáhajú udržiavať zdravé kosti.

Túto skutočnosť si naši žiaci pripomenuli v stredu, 24. 4.

Obliekli si biele tričko, vytvorili kravičky a na chodbe sa občerstvili mliečnymi výrobkami: mohli si dať pohárik mlieka, ochutnať rôzne druhy syrov, ak mali chuť na maškrtu, zo stola si vzali mliečny rez a mohli si vybrať z rôznych príchutí jogurtov.

• We are GROOT/ Sme veľkí !

Predstavujeme vám náš užasný tím a projekt s ktorým budú našu školu , ale aj mesto reprezentovať v Bratislave na festivale vedy a umenia STARMUS.

Tím "We are groot" zložený z piatich ôsmakov, Barbara Bérešová, Filip Husár, Kayla Mysiv, Roland Novotný a Dália Sztanková v rámci školskej akcie z príležitosti Dňa Zeme predstavil svoju niekoľkomesačnú prácu na tému "Káva naša každodenná". Projekt má environmentálny charakter a bol natoľko úspešný, že si ju porota vybrala medzi 5 najlepších prác a žiaci postúpili do semifinále súťaže do Bratislavy na festival vedy a umenia STARMUS. Práca pozostávala z vedeckej a umeleckej časti.

• DEŇ VODY / farebný týždeň

V rámci celotýždennej akcie „Farebný týždeň“ sa v utorok, 23. 04. 2024 žiaci našej školy obliekli do modrého.

Oslavovali sme totiž jednu z najdôležitejších esencií života – vodu.

Voda je prakticky všade okolo nás, no musíme si ju ceniť.

Žiaci si aktivitami osvojili poznatky a občerstvili svoje vedomosti o nej, vytvorili vlastný kolobeh vody a využili svoju kreativitu, aby si aj pomocou vlastných tvorieb spomenuli na známy pravdivý výrok: „Bez vody niet života.“

Dnes kričí celá ZEM
            má sviatok, tak tomu rozumiem.
            ale ten krik je akýsi zúfalý,
            smutný a nešťastný. Kde sme sa to dostali?

Aj Zem má svoj sviatok, každoročne ho slávime 22. apríla. V tento deň sa milióny ľudí na celom svete spájajú s cieľom poukázať na environmentálne problémy, znečistenie a klimatickú krízu, ktoré ohrozujú ľudstvo aj našu planétu.

• Mesto Veľké Kapušany
      • Tesco Veľké Kapušany